• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERKUT TUTU İKNA EDİLMELİ

08 Haziran 2014 Pazar 12:57

İş hayatınızda çok başarılı olabilirsiniz. Vergi rekortmeni sıralamalarında ilk sıralarda da olabilirsiniz.  Ancak futbol dünyasında bir vizyon sahibi değilseniz, futbolcuların dünyası hakkında hiçbir bilgi ve deneyiminiz yok ise, spor adamı olarak başarılı olmanız mümkün değildir. 

Samsunspor geçmişte Türk futbolunda önerileri ile geçmişte başkan ve yöneticileri ile öncü olmuştur. Örneğin havuz sisteminin mimarları arasında Samsunspor başkanlarından İsmail Uyanık vardır. 

Maç önceleri maçın hakem ve yöneticileri, emniyet ve sağlık birimlerinin toplantı yaptığı eş güdüm toplantıları da bizim önerimiz ile yapılmaya başlanmıştır. Bu nedenle başkan ve yöneticilerin sadece futbolcular ile veya kulup yönetimi ile değil dünyadaki futbol literatürlerini de takip etmesi gerekir.

Kulübümüzün içinde bulunduğu malum durum tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Yaklaşık 8 yıl yönetici olarak görev yaptığım kulübümüzün mutfaktaki sıkıntıları yaşayan ve nedenlerini gerek genel kurullarda yaptığım konuşmalarda ve gerekse yazdığım köşe yazılarımda ifade etmiş idim. 

Bir futbol kulübünü mali açıdan sıkıntı çekmemesi için öncelikle alt yapı ve sonrasında isabetli transferler ilk sıradadır. Eğer transfer politikasını doğru belirlemez iseniz. Yüzü siyah olan futbolcuya milyon dolarlar verirsiniz. Nitekim Samsunsporumuz da da bu durum yaşanmıştır.

Kongre sürecinde olduğumuz şu günlerde tecrübeli bir kaptana ihtiyacımız vardır. Bana görede bu isim kulübü 28 trilyona yakın borç ile alarak 23 trilyon ile devretmiş Bir yandan kulübü süper lige taşırken diğer yandan 5 trilyona yakın borç ödeyerek mali disiplin sağlamış olan ve lobiciliği iyi bilen ERKUT TUTU'dur. 

Ayrıca kentin güvenini de kazanmıştır. İşadamları ve siyasiler yanında olmuştur. Elbette hatalar olmuştur ancak temelinde iyi niyet yatan hatalar tolere edilebilir

TUTU'nun başkanlığı döneminde yaşadığı sıkıntıları ve çektiği stresleri yakinen bilen bir olarak süper lige çıkış biletini elimize tutturacak olan tek kişi ERKUT TUTU ve onun kuracağı ekiptir. 

Öyle ki, çekmiş olduğu stresler nedeni ile sağlık sorunu yaşamış hatta ailesinin, eşinin tüm karşı çıkmalarına rağmen görevini sürdürmüştür. Sonrasında ise ailesi haklı çıkmıştır çünkü yaşadığı stres nedeni ile bay pass ameliyatı olmak zorunda kalmıştır. 

Dolaysıyla tüm sıkıntıyı yine ailesi çekmiştir. TUTU'nun ikna edilmesi halinde kulüp hem mali disipline kavuşacaktır. Nitekim görev yaptığı sürede bunu ispatlamıştır. Hemde isabetli transfer politikası ile kulübün yarınları garanti altına alınacaktır. 

SAMSUNSPOR

misafir
10 Haziran 2014 Salı 13:16

samsunsporu erkut tutu kurtaracaksa o gelene kadar yanında olsunlar emin kar yapamadı denendi ağlıya ağlıya giden gelinler gibi

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

SAMSUNSPOR

misafir
10 Haziran 2014 Salı 09:28

Samsun da Samsunspor mu büyük kişilerrmi diye s****ım.Konu SAMSUNSPOR ise gerisi teferruattır.Şayet SAMSUNSPORu Erkut TUTU süperlige çıkaracaksa mutlaka gelsin.Emin Kar sız bu kulüp vardı yarında olacak.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI