• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GEÇMİŞİN HESABI VERİLMELİDİR!

05 Temmuz 2014 Cumartesi 13:04

Malatyaspor eski başkan ve yöneticileri hakkında kulübü kötü yöneterek maddi zarara yol açtıkları gerekçesi ile hapis cezaları verildi. Bunun yanı sıra, kulübü uğrattıkları zararın maddi olarak tanzim edilmesine ilişkin verilen kararın da diğer kulüplere de örnek teşkil edeceğinin açıklanması sonrası aklıma Samsunspor geldi.

Bu karar Samsunspor Kulübü'nü 30 trilyona yakın borçla bırakan ve 9.5 milyon dolarlık çekleride alacağım var diyerek alıp giden kişilerin uykusunu kaçırmıştır.

Kayyuma taraf kişi olarak Samsunspor'u bilinçsiz bir şekilde yöneten ve borç batağına saplayan her kişi artık hesap vermek ve uğrattıkları zararı karşılamak zorunda kalacaklardır. Artık kimse kulübün paralarını har vurup harman gibi savuramayacaktır. Her yönetim kendi döneminden sorumlu olacaktır.

Malatyaspor hakkında verilen karar iyi bir emsal teşkil edecektir. Biz de kayyumu sürekli gündeme getirerek bunu anlatmaya çalıştık hiç kimsenin Samsunspor'un paralarını gasp etmek hakkı yoktur, olmamalıdır.

Geçmişe yönelik kim kulübün zararına neden olmuşsa hesabını vermelidir. Ancak ne yazık ki kentimizde kimse sorgulama yapmamıştır. Çıplak krallar kahraman, efsane olarak ödüllendirilmiştir. 

Oysa Samsunspor'u bugüne getirenler malumdur kimse hesabını sormaz. Bu nedenle Malatyaspor için alınan karar gerçekten Türk futbolu adına bir milattır. 

Geriye doğru tüm dönemler incelenecek ve sorumlular hesap vereceklerdir. İşte biz bunu anlatmaya çalıştık


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI