• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HAYATIMDA HİÇ KOYUN OLMADIM!

21 Haziran 2014 Cumartesi 14:24

60 yaşını geride bıraktığım yaşamım boyunca hiç koyun misali her şeye ‘evet’demedim. Sorgulamaya ve beynimi meşgul edecek ve kafamı yastığa koyduğumda beni uyutmayacak olaylar karşısında hep muhalif sesimi örkulüm bahasına yükselttim. 

Örneğin 12 Eylül öncesinde siyasi cenahta bünyesinden yetiştiğim teşkilatıma karşı alternatif dernek kurdum.  Tüm teşkilatı karşıma aldım uzun süre Samsunspor'da yöneticilik yaptım. Tespit ettiğim suistimalleri, tespit ettiğimde ise suistimalleri yaratan kişiler hakkında yazılar yazdım. Genel kurul salonlarında konuştum. 

Malum 12 Eylül öncesi olaylardan yargılandım ve Karadeniz Bölgesinde ilk idam cezası alan ülkücü gömleğini giydim.

Askeri cuntanın bir neslin heba olmasına ve benimle birlikte milyonları işkencelere muhatap bıraktıkları için haklarında açılan davaya müdahil oldum ve müebbet ceza almalarında küçükte olsa katkıda bulundum. Yani hayatım boyunca koyun olmadım. 

Son Samsunspor kongresinde ise Erkut Tutu’yu Samsunspor menfaatine uygun olacağı ve takımımızı süper lige taşıyabilecek tek isim olarak gördüğüm için destekledim.  Bu konuda da haklı olduğum gerçeğ Emin Kar’ın seçim sonrası tutarsız açıklamaları ortaya koydu. 

Çünkü Kar seçimden 1 gün önce dahi aday olmayacağını açıklayıp kongre salonunda liste hazırladığı gibi mantıksız bir açıklama ile kendi arkadaşlarını dahi ters köşeye yatırmıştır. Bu yazı ile kendimi anlatmak değil, kongre sonucunda yazdığım yazılar ile ilgili gerek mail ve gerekse telefon ile 'Süleyman bey kongre yapıldı bitti artık birlik zamanı takım etrafında birleşelim ortalığı bulandırmayın' şeklinde yapılan eleştirilerdir.

Samsunspor'un süper lige çıkış yolunda en küçük bir olumsuzluğun karşısına ilk dikilecek kişi olduğumu düşünüyorum. Samsunspor seyircisinin Saraçoğlu stadından dışarı çıkarıldıklarında ağır bir kalp ameliyatı geçirdiğim için yatağımdaki isyanımı ve sinirden döktüğüm gözyaşlarıma şahit olan eşim dahi, şaşkınlığını gizlemeyerek 'Seni ilk kez ağlarken görüyorum' şeklinde konuşmak zorunda kalmıştır. 

Oysa isyanım maça çıkmama cesaretini gösteremeyen başkan ve yönetime idi. Keşke amatör kümeye düşse idik. Samsunspor'un ve Samsun’un onur ve gururunun incinmesine izin vermeseydik.

Yöneticilik budur. Lobiniz olmaz ise her türlü haksızlığa boyun eğersiniz yani koyun olursunuz.

Samsunspor tek ortak değerimizdir. Kavgalar içimizde her zaman yapılır. Ancak takımın başarıya ulaşabilmesi için el birliğinin tesis edilerek güç oluşturulmalıdır. Ama koyun olmadan! YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI