• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İSTANBUL YANKI İLE YANKILANDI

31 Mayıs 2016 Salı 19:37

Yankı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Cemiyet Başkanı Yavuz Kaya’nın İstanbul’da düzenlediği ‘’Yankı Dergisi Dostluk Platformu’ adı altındaki geleneksel  organizasyon çoğu STÖ'lerinin 2 veya 3 masayı dahi doldurmayan etkinliklerini gölgede bırakmak bir yana bu tür etkinliklerin nasıl yapılması gerektiğine adeta bir ders niteliğinde gerçekleşmiştir. 


Ankara’dan 80’in üzerinde yargı mensupları, milletvekili, çeşitli il ve ilçe belediye başkanları bürokrat, işadamı ve basın mensuplarının iştirak ettiği gece Yavuz Kaya’nın ‘Yankı Dergisi hakkında geçmişten bugüne kadar gelişimi kurucuları hakkında bilgi vermesini ardından Boğaza nazır ve profesyonel bir sunumlu kokteylin ardından  sanatçıların iştiraki ile mükellef bir akşam yemeği ile misafirler ağırlanmıştır.


Gecenin en ilgi çeken olayı, ülkücülerin marşı olarak bilinen ‘’ Çırpınırdı Karadeniz’’ parçasını tüm davetlilerin hep bir ağızdan coşku ile seslendirmiş olmalarıdır. 


Bu coşkuya salonda bulunan tüm yargı organları temsilcileride iştirak etmiştir.  Masalarda bir arada oturan ancak birbirlerini tanımayan kişiler kısa sürede kaynaşarak kartvizit alış verişi yaparken hanımlar birbirlerini bulundukları illere davet etmişlerdir.


Toplumun ötekileştirildiği, insanların birbirlerini kıyasıya eleştirdiği  bir dönemde ‘’Yankı Dergisi’’ Yavuz Kaya’nın koordinatörlüğünde çok önemli bir başarıya imza atmış, her kesimden kişileri biraraya getirerek dostluk köprülerinin atılmasına vesile olmuştur.


Samsunda’da bu tür organizasyonlar yapılarak toplumun tüm kesimleri arasında birlik ve beraberliğin temelleri atılabilir. 


Bu konudada en büyük görev STÖ’lere düşmektedir. Samsunsporda elbette önemli bir faktördür. 


Ancak SAM-SEV bu konuda her zaman öncü olmuş ve Samsun’un aydınlık yüzünü ortaya koymuştur.   

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI