• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MECLİS İRADESİ

07 Eylül 2016 Çarşamba 12:19

Kanun Hükmünde Kararnameler ile TBMM iradesi dışında yapılan uygulamalar gelecekte çok önemli tazminat davalarının kapısını açacaktır.

 

FETÖ’yü destekleyen bir bankadan kredi çeken,yine  FETÖ'ye bağlı dershanelerde ve okullarda çocuklarını okutanlar 'Cadı Avı'  tarzı ile tutuklamalara maruz bırakılmakta aileler perişan edilmekte ve işyerlerine el konulmaktadır.

 

Cemaat okullarından mezun olan ve bugün bakanlık koltuğunda oturan kişiler mevcut iken. İktidara mensup milletvekillerinin yüzde 90 oranında kişlerin çocuklarının eşlerinin cemaat dershane ve okullarından mezun olduğu düşünüldüğünde ülke çapında vatandaşa yönelik yapılan bu haksız uygulamaların sona erdirilmemesi durumunda darbede daha vahim sonuçlar ortaya çıkabilir.Siyasi kurumda FETÖ’ye methiyeler düzen TBMM çatısı altında FETÖ’ye yönelik eleştiriler karşısında adeta panter kesilerek hiddetle kürsüden eleştiri yönetenlere hakaret yağdıranlar bugün çeşitli kademelerde görevlerini sürdürmektedir.

 

Kurunun yanında yaş yanmamalı, ülke öfke ile yönetilmemelidir.Adaletin çöktüğü yerde iskeletde çöker. Bu nedenle KHK ile OHAL şartlarının getirdiği serbestlik hukuk kuralları sınırlarını zorlamamak gerekir. Ülke yönetiminde söz sahibi olan bakan veya milletvekillerine yönelik bir soruşturma başlatılmadığında yapılan bunca mücadelenin bir ayağı eksik kalacaktır.

 

Çünkü görevden alınan bürokratlar. Hakim ve savcılar milletin oyları ile değil siyasilerin yerleştirilmeleri ile görevlerini sürdürmüşlerdir. Bu görevlere yerleştirenler tutuklanırken yerleştirenlere yönelik bir eylem yapılmaması toplumda infiallere yol açabilir. DİĞER YANDAN HAİN FETÖ'ye bağlı iş yerlerine kayyum atanmakta ve işadamları tutuklanmakta iken PKK'yı destekleyen işadamları ve işyerleri hakkında herhangi bir işlem yapılmaması kafalarda soru işaretleri yaratmaktadır.

 

Suriye’de israil’in yaratmak istediği  PKK destekli bir KÜRT devleti kurulması için sınırların şekillendirildiğide bir gerçektir.YPG’nin Fıratın doğusuna çekilmesi ile Türkiye’nin güvenllik sorunu çözümlenecekmidir? Buradada anlaşılmaz bir tiyatro oyunu sahnelenmektedir. ABD’nin YPG’’yi defterinden silmesi mümkün değildir. ÇÜNKÜ ASIL HEDEF BÖLGEDE Siyonizme hizmet edecek bir Kürt Devletini kurulmasıdır. ABD bu kartını açıkça oynamakta iken başkanlığının son günlerini yaşayan ve veda ziyaretlerine başlayan Obama ile yapılan veda ziyaretinin uluslararası bir diplomasi başarısı olarak değerlendirmek anlamsızdır.

 

Sonuç olarak eller bir an önce siyasete uzanmalı, cadı avında hukuk kuralları dışına çıkılmamalıdır. Suriye’de ise tamamen Siyonizme hizmet yönündeki atraksiyonar karşısında ülke menfaatleri ön planda olmalıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI