• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MHP AKP OLUYOR

03 Şubat 2017 Cuma 20:15

Bilindiği üzere MHP’nin açılımı Milliyetçi Hareket Partisi, ancak Saray Milliyetçiliği ayaklar altına aldık. Türklük diye bir kavram yok.

 

Hangi Millet ise Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Vatan var. Resmi dili Türkçe. Başkent Beştepe.Hakimiyet ise Kayıtsız Şartsız Saray’ındır. Böylesine bir fotoğraf karesinde Devlet Bahçeli’nin MHP’si yer alamayacağından 600 milletveliiğine çıkarılan milletvekilliğinden 50 kişinin AKP kontenjanlı olacağı tahmin edilmektedir.

 

EVET’in karşılığında 47 yıllık bir mazi kişisel ikballer ve istikballere kurban edilmekte. Kendi partisi içinde muhaliflere 'şerefsiz, hain Fetöcü' olarak yafta asmakta ve koltuğu terk etmek istememekte, onca can kaybı yaşayan bir hareket adeta peşkeş çekilmektedir.

 

Devlet Bahçeli’nin AKP’nin dahi gündeminde yok iken başkanlık projesini gündeme taşıması, partisini bir türlü kongreye taşımaması, kongre halinde koltuğunu kaybetme riski dışında, AKP'nin gelecekte tek başına iktidara taşınabilecek milletvekili sayısına ulaşamayacağı endişesi ile sahneye Anayasa Referandumu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı sistemindeki değişiklik edebiyatı ile başkanlık sistemi Bahçeli tarafından ülke gündemine sokulmuştur. Gelecek sistem ile MHP ve HDP’nin tabelalarının ortadan kalkacağı bizzat sistemi yaratan siyasiler tarafından telaffuz edilmektedir.

 

MHP’nin tabelasının sökülmesi Devlet Bahçeli’yi pek rahatsız etmeyeceği ortadadır. Referandum ile kendi ayağına kurşun sıkmayı, nedeni bilinmeyen bir gerekçe ile tercih etmekte AKP’nin kanatları altına sığınmayı uygun görmektedir. ‘’MHP’nin tavanı tabanı yoktur, Ülkücü şuur ve dava arkadaşlığı vardır’’ şeklinde yapılan açıklamalarda gerçeği yansıtmamaktadır. Ülkücü şuurun hedefi fikirlerini iktidara taşımaktır. Ancak Devlet Bahçeli ve şürekası iktidar olmaya yönelik faaliyetler icra etmek yerine iktidara koltuk değneği olma politikasını tercih etmektedir.

 

MHP’nin tabanı ve tavanı vardır elbette. Ancak bu tavan ve taban için sağlam bir bina gerekir ki, Bahçeli bu binayı yerle bir etmiştir. Her hareketi partisini baraj altına itmiştir. Referandum sonrası ise yine yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Dolaysıyla 47 yıllık mazisi olan MHP tabelalarının yerini AHP alacaktır . Görünürde böyle olmasada zahiri olarak bu şekilde anılacaktır.

Vatan bütünlüğü

Emrullah Yüksel
12 Şubat 2017 Pazar 18:14

Salur beyefendi, MHP ,de öyle bir vatan aşkı var ki! Hiç bir güç o aşkı satın alamaz. Bu aşk vatanın bütünlüğü ve milletin birliği söz konusu ise senin yazdiğin,küçük düşünceyi dahi yok edecek güçe sahiptir. Sen şunu yaza bilirdin teröriste arkadaşlarımız diyen,teröristlerle taksimde eğlem yapan,terörist cenazesine katılan,İzmir ,i Türkiye,den ayıralım diyen,iki trilyonluk faturayı devlete ödettiren CHP,ye siz HDP ve PKK,lılaşıyorsunuz diye bilirsin..MHP ve AKP vatanın bütünlüğünden yanadır.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

Tarık ASLANKÖSE
08 Şubat 2017 Çarşamba 13:29

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkanlığı aldıktan sonra çıkaracağı bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile doğuda kürtlere özerklik verdiği zaman, Bahçelinin suratını görmek isterim. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Padişah fermanı gibi birşey, ol dedi mi, olur. Haydi Erdoğan bunu yapmadı da ondan sonra gelen yaptı.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI