• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

NEDEN ERHAN ALTIN!

23 Haziran 2014 Pazartesi 20:13

Samsunspor olarak teknik direktör konusunda yanlış tercih yapıldığını düşünmekteyim. Yönetim kuruluna yapacağımız önerilerin ortak payda olarak sevdamız olan takımımızın süper lige çıkışı için her fikre saygı duyulması ve her Samsunlunun hem görevi hemde sorumluluğu olarak düşünmekteyiz.

Bunları yazarken de yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızın işlerine burnumuzu sokmak veya akıl vermek gibi bir ukalalık peşinde olmamız mümkün değildir. 

Amacımız sadece eski bir futbol adamı olarak Samsunsporumuzun vizyonu ve misyonuna uyabilecek, kentte heyecan yaratabilecek, futbol dünyasında lobisi olabilecek hocaları takımımızın başında görmektir. Elbette tercihimiz öncelikle Samsun'lu hocalarımızdır. Gündemde olan Erhan Altın’da doğru isim olabilir, denenebilir mi bence bu yıl deneme değil hedef yılı olmalıdır.

Bu yıl kent ve yönetimin kenetlenme el birliği ile süper ligin kapısını aralama yılı olmalıdır.  Bu nedenle her Samsun'lu taşın altına elini koymalıdır. Yönetim kurulu üyesi olmak gerekmez. 

Bir köşe yazarı olarak bizde üzerimize düşen görevi arkadaşlarımızın talep etmesi durumunda seve seve yerine getiririz. Çünkü biz Samsunluyuz ve Samsunsporluyuz. 

Nitekim Erkut Tutu'nun başkanlığı döneminde yönetim kurulunda resmi görevim olmadığı halde Samsunspor'u temsilen 2'inci lig Kulüpler Birliği kuruluşuna katkımız olup 2 yıl süre ile 2'inci lig kulüpler Birliği başkanlığı görevini sürdürmüş bulunmaktayız. 

Kısaca yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza gerek maddi ve gerekse manevi her türlü katkıyı sağlamalıyız. Bu nedenle takımımıza önereceğimiz teknik direktörler ile birebir ilişkimiz ve dostluğumuzu devreye sokabiliriz.

Erhan Altın yerine Samsunspor gündeminde, bu satırları yazdığım süre içinde belkide anlaşma sağlanmış olacak. Ancak bana göre çok yanlış bir tercih olacaktır.

Eğer geri dönerse kendisine o halde neden istifa ettiğini sormak gerekir. Henüz göreve başlamadan belkide bu eleştirimiz tenkit edilebilir. 

Ancak testi kırılmadan uyarmak bir Samsunsporluluk borcumuzdur. Çünkü takım 20 yöneticimizin şahsi takımı değil hepimizin takımıdır.  Spor dünyasında en çok rahatsız olduğum konu PRENSİPTE ANLAŞTIK. Samsunspor yönetimi prensipleri koyan taraftır. 

Samsunspor takımında teknik direktör olarak görev yapmak bir ayrıcalıktır. Sanki hocanın peşinde tüm süper lig takımları varda hoca prensiplerini ileri sürecek Şu isimler olmalı ve bu  isimlerin biri ile el sıkışılmalıdır. 

İsimlere gelince 1. Raşit Çetiner 2. Engin İpekoğlu 3. Cevat Güler 4.Tolunay Kafkas 5. Hikmet Karaman-Rıdvan Dilmen 6. Hamza Hamzaoğlu liste elbette uzatılabilir.

Yazdığımız isimlerin yeterince referansları olduğunu düşünmekteyiz ve hatta Tanju Çolak...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI