• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA EMNİYET ZAAFLARI

06 Aralık 2016 Salı 21:31

Samsun, son 3 yıldır ne yazık ki, ekonomik canlılığı, turizmi, sağlık veya tarım kenti gibi kimliklerin dışına çıkarak, adli vakalar ile adını ön plana çıkmaktadır.

 

Özellikle okullar bölgesi olan Atakum’da okul önlerinde ilköğretim çağındaki çocuklarımıza bonzai, hap gibi uyuşturucu satıcıları kolaylıkla kendilerine pazar bulabilmektedirler.

 

Gasp olayları ise artmaktadır. Atakum karakoluna intikal eden suçlular ise normal prosedür ile suçlu, bir gece nezarette tutulduktan sonra mahkemeye sevkedilmekte, mahkemeye ön kapıdan giren suçlu yeterli delil olmadığı gerekçesi ile arka kapıdan elini kolunu sallayarak çıkmakta yine kaldığı yerden icraatlerını sürdürmekte, okul çevrelerinde konuşlanarak aileleri huzursuz etmektedirler.

 

Atakum, Karadeniz bölgesinin göz bebeği haline gelen önemli bir turizm potansiyelini yaratmaya aday bir ilçe haline gelmek üzeredir.

 

Samsun. Zaten tarım kenti mi? Sağlık kenti mi? Lojistik kenti mi? Fuar Kenti mi? 19 Mayıs Kenti mi? gibi zaten kimliğini bulmamış bir kenttir.

 

Kentin kanaat önderleri maalesef tutarlı bir kimlik oluşturma gayreti içinde değildir. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun basınında sadece yazar olarak benim desteklediğim Hafif Raylı Sistem projesinin dışında, Tersane projesi, Kentin Tarım mı veya sanayi kenti mi olmaası konusunda en etkin isimdir.

 

Fuar projesi bana göre tam bir fiyaskodur. Fuarcılık konusunda Samsunlu bir firma sahibi olarak Amerika’dan Güney Afrika’ya Dubai’den İngiltere’ye 25 ülkede katılımcı olarak iştirak eden bir Samsunlu olarak fuar bu tür bir organizasyon tüm ülkelerin Ticaret ve Sanayi Odalarına, Samsun Ticaret ve Sanayi Odaları başkanı ve diğer yetkililer ile birlikte ziyaretler yapılarak masrafları karşılanarak Samsuna davet edilir, Samsun'un ekonomik potansiyeli anlatılır. Dış ülkelerden katılımcı olarak Samsun’a gelecek olan firmalara çeşitli promosyonlar yaratılarak bir cazibe yaratmak gerekir. Samsun Turizmine katkıda bulunacağı düşünülen Sheraton oteli için yapılan yatırımında boşa çıkma tehlikesi belirecek ve dolaysıyla Samsun’a yeni yatırımların önü kapanacaktır.

 

Samsun Kent kimliğine kavuşturulmalıdır. Adli olaylar ile değil, ekonomik canlılığı ile anılmalıdır. Kentin kanaat önderleri ise Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs kenti kimliğinin dışında yeni arayışlara girmemelidir. Samsun’ u yönetenlerin Atatürk ve Cumhuriyet kimliğini arka plana atacak, unutturacak politikalara sığınmak gibi bir lüksü olamaz.

 

Ecdadımızın değerleri Osmanlıca kurslar açılarak öğrenilemez. Bunun adı Samsun’a hizmet değil sadece siyasi rant hamlelerine ayak uydurma çabasıdır.

EMNİYET SUÇLULARI KOLLUYOR

AKIN ÖZTÜRK
07 Aralık 2016 Çarşamba 19:37

süleyman ağabey önemli bir konuyu gündeme getirmiş. Karakola şikayete gittiğinde sanki neden geldin bu işten bir şey çıkmaz mahkene tutuklamaz diyorlar. Suçlu lehine hareket ediyorlar. Bu adam beni vuracak diye şikayete gidiyorsun Seni vurmadan bir şey YAPAMAYIZ DİYORLAR yANİ GİT VURUL ÖL ONDAN SONRA ANCAK İŞLEM YAPARIZ DİYORLAR. sAMSUN EMNİYETİ BÖYLE KALEMİNE SAĞLIK SÜLEYMAN AĞABEY

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI