• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR FACTORİNG KURUMU DEĞİLDİR

07 Eylül 2014 Pazar 15:35

Samsunspor da geçmiş dönemlerde başkanlık ve yöneticilik yapan bazı kişilerin işi bilmemeleri nedeniyle kulübü borç batağına sürüklemelerinin faturasını kentin tamamı ödemekte ve layık olduğumuz yerlerde değilde bulunduğumuz ligde debelenip durmaktayız. 

Başkanlar elbette maddi olarak katkıda bulunurlar ve kulübün kasası müsait olduğunda ise verdiklerini doğal olarak tahsil ederler. Ama bizde yani Samsunspor da bu mekanizma ters işlemiştir. 

Bir başkanımız kulüp başkanlığını terk ederken, kulübün kasasına para olmasını beklemiş ve kasaya transferlerden 9.5 milyon dolarlık bir çek girdisi olunca benim alacağım vardı diyerek çekleri alıp gitmiş ve ardından maliyece defterler incelenmiş ve usulsüzlükler nedeniyle 7.5 trilyon daha bir kambur binmiştir.

Şehirde en büyük SAMSUN'CU ve Samsunsporlu olduklarını iddia edenler "Dur bakalım başkan bu parayı ne zaman ve niçin verdin. Eğer gerçekten bu alacağını evraklarla ispatlarsan ve sonuçta alacağın varsa lige yeni çıktık varsa yıllara bölelim, çekler kulübün can suyu hepsini alıp gitme dememiştir." Olayın sadece dedikodusu yapılmıştır. 

Şimdide kulübün sırtında yine eski başkan kaynaklı bir kambur vardır. Ve faturası ise çok daha ağır olacaktır.

Çocukluğumuzda ve gençliğimizde çoğu ile birlikte büyüdüğümüz çocukluk arkadaşlarımız ve komşularımız, baba dostlarımız olan VEKÜL’LÜ İNSANLAR Samsun'un finans ihtiyacını karşılardı.

Ancak borç verdikleri kişilerin zamanında borçlarını ödemeleri işlerine gelmezdi. ONLAR İÇİN EN İYİ MÜŞTERİ BORCUNU ZAMANINDA ÖDEMEYEN MÜŞTERİ İDİ.

Çünkü astronomik faizler ile verdikleri paraların karşılığındA İNSANLARIN GAYRİMENKULLERİNİ İPOTEK OLARAK ALIRLARDI. Hatta yaşdaş olduğumuz dostlar hatırlayacaklardır ‘veküllü faizi’ diye adlandırılan bu sistemde ödenmeyen her borcun faizi ile birlikte katlamalı bir faiz yükü daha binerdi sonuçta ipotek koyulan mal elden giderdi. 

Hedef önce ipotek konulan GAYRİMENKULE SAHİP OLMAK İKİNCİ OLARAK ZAMANINDA ÖDENEMEYECEK borçları bir daha faize bağlamaktı. 

Şimdi bunun kulüple ne alakası var diyebilirsiniz şöyle ki: Bir arkadaşımız kulübe 13 trilyon borç para veriyor, kulübü yanlış yönetimlerle perişan ediyor. Ancak verdiği parayı kendine göre dövize endeksliyor. Döviz artışı ile birlikte alacağı 13 trilyondan kur farkından dolayı bugün 47 trilyona çıkıyor ve kulübede yakınları ile birlikte temlikler koyarak kulübün elini ayağını bağlıyor. Yani doların günde 1 TL bile artması ile alacağını yüzbinlerle katlıyor. 

DÖVİZLE EV ALAN BORÇLANAN İNSANLAR KAN AĞLARKEN ESKİ BAŞKANIMIZ SEVİNÇTEN GÖBEK ATIYOR. Nasıl olsa burası Samsun kimsenin gıkı çıkmaz yaptığın yanında kar kalır kimse hesap sormaz.

Bu arkadaşa yakışan elbette kulübe borç para vermiştir. Bu alacağını döviz kuru ile değil banka faizi ile sabitlemesi olacaktır. Çünkü bugünkü enkazda kendisininde payı vardır. Ertürk

Nazım
08 Eylül 2014 Pazartesi 23:37

Sayın Salur siz yazdıklarınız ciddiye alınan bir yorumcusunuz.samsunspordan kimin 47 milyon tl alacagı var.Samsunsporun toplam borcu 34 milyon tl zaten.ama bu arada ismail uyanıka lafı getirmeden bir yazınızı da bitiremediniz

0 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI