• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR İÇİN BANKADAN KREDİ Mİ ÇEKİLDİ

30 Haziran 2014 Pazartesi 20:23

Transfer bedelleri ile yönetici alacakları tahsil edilmemeli..

Samsunsporda bazı başkanlar yönetimden ayrılma aşamasında kurnazlık yaptıklarını düşünürler ancak yaptıkları kurnazlık değil çakallıktır. 

Yönetimde bulundukları süre içinde ya borç para alırlar veya yönetim listesine aldıkları bazı iş adamlarına bankadan kredi kullandırılar. Sezon sonunda ise kulübe gelir sağlayacak futbolcuları satarak gelen paralar ile borçları kapatırlar ve kulübün sırtından borç yükü inmez.

Bu nedenle şu anda bazı futbolcularımıza transfer teklifleri yapılmaktadır. Bu transferlerden elde edilen gelirler ile hangi borçların ödendiğinin kamuoyuna sunulması gerekir. 

Örneğin hakkında iddialarda bulunduğum bir başkanın büyük bir kulüple yaptığı özel bir anlaşma tarafımca tespit edilip, kendisine sorular yönelttiğim halde bugüne kadar cevap alamamış bulunmaktayım. Faturası ise Samsunspor'un yaklaşık 2 milyon dolar kaybıdır.

Üstelik konu ulusal bir spor gazetesine de iki başkanın kapalı kapılar arkasında gizli pazarlık şeklinde yazılmasına rağmen Samsundan bir kişi ortaya çıkarak bu durumu sorgulamamaktadır.

Mevcut yönetimde de böyle bir durum söz konusudur demiyorum ama Samsun küçüktür yarın bir iş adamının kredi çekip kulübe verdiği ve bu paranın transfer bedeli ile karşılandığı ortaya çıktığında, kimse Allah razı olsun kulübe yardım yapmış demez.

Çünkü yardım değil, verilen paranın geri dönüşünün nasıl olsa garanti olduğu düşüncesi ile kulübün zoraki borca sokulmasıdır. 

Geçmişte tecrübeler ile sabit olan bu konu üzerinde tereddütlerim zaten mevcuttu. Ancak Samsun gündemini iyi takip ettiğine inandığım bir süre öncesine kadar benimde köşe yazarlığı yaptığım Halk Gazetesi Başyazarı Yener Cabbar'ın yazısı içime tamamen kurt düşürdü. 

Bu nedenle çok sevdiğim Emin Kar'ı köşemden uyarıyorum. Eğer bankalardan kredi çekmiş iseniz ki olabilir sonuçta bir kulübü yönetiyorsunuz. Veya dövizle birilerine kulüp adına borçlanmış iseniz bunu kamuoyu ile paylaşmanız gerekir yarın karşınıza transferlerden bu kadar para gelmişti ne oldu bu paralar diye ithamlar gelebilir. Sizce kayyumu istemeyenler kimler hesap veremeyecek olanlar ben sadece Samsunspor'lu olarak uyarımı yapıyorum kayyumdan neden kurtulamıyoruz işte bu nedenlerden, çünkü yönetimler bilinçsizce borçlanıyor, faturayı bir kent ödüyor.

BAŞKAN OL

ADEM
02 Temmuz 2014 Çarşamba 08:16

samsun da Emin başkana destek olunması gerekirken siz köstek olmaya çalışıyorsunuz. kongre olalı bir oldu neden aday olmadınız. emin başkandan birşeylermi istediniz de, o güzel insan reddetti. sen önce onu açıkla SALUR.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI