• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR İÇİN GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

22 Şubat 2014 Cumartesi 12:42

Özlenen bir tablo yolunda çok önemli mesafeler kat eden Samsunspor, bugünkü profili ile  playoff’a kalmaya en yakın adaylardan biridir. Önümüzdeki günlerde ilk ikiyi oluşturan takımları ekarte etmemesi için de hiçbir neden yoktur.


Ancak bu noktada taraftarı ile, medyası ile, iş adamları ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel belediyeleri ile, STÖ,mesleki kurum ve kuruluşları ile öncelikle inanmışlık ve ortak menfaatler için kolektif bir çalışma ruhunun hızla oluşması gerekmektedir.


Taraftarlarımız bilindiği üzere bugün Türkiye’nin sayılı taraftar grupları arasında adından söz ettirmektedir. Yaptıkları kareograf  ve tezahüratları ile takımları için örnek bir taraftarlık ruhu sergilemektedirler. Bu cenahta hiçbir sıkıntı yoktur.


Bazı belediyelerimizde işin ucundan tutmaya çalışmaktadır. Ancak burada kentin ağabeyi konumunda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı tabiri caiz ise sazı eline almalıdır. Yani bir süre öncesinde yine köşemizden seslendiğimiz gibi, stadyumda yerini almalı, taraftar ile bütünleşmeli ve moral motivasyonu ile takımımızın şampiyonluk ipini göğüsleyebilmesi için kentte birlik ve beraberliğin sembolü olmalıdır.


Kentte özellikle Samsunspor cephesinde elbette arzu edilmeyen sonuçlar yaşanmıştır. Bazı iş adamlarımız ve belediyede görev yapan arkadaşlarımızın mağduriyetine yansıyan sonuçlar ortaya çıkmıştır. Ancak ilelebet geçmişte yaşanan olumsuzluklar ile bugünler yargılanamaz.

Tüm olumsuzluklara rağmen iki yıl öncesinde nerede ise kulüpte çalışanlarından başka elinde bir değer bulunmayan Samsunspor, bugün çok önemli bir ivme yakalamıştır. 


Bugün birlik olmak günüdür. Yarın yine kavgalarımızı yapalım. Kim ne yapmış neden yapmış sorgulayalım. Ama bugünlerde futbolcularımızın teknik ekibimizin ve yöneticilerimizin yanında olalım.


Kulübün yanında olmanın anlamı elbette kulüp binasının etrafında dolanmak değildir. Özellikle futbolcularımızın altına girdikleri yükü kaldırabilmeleri için moral motivasyonlarına ihtiyaçları vardır. Taraftarlar cephesinde bir sorun olmadığına göre ikinci etapta gerekli motivasyonu sağlayacak olan i iş adamlarımızdır.

Son haftalarda iş adamlarımızdan sadece Galip Öztürk’ün primler dağıtmasının dışında, bir ikinci isim bugüne kadar en azından medyada yer almamaktadır. 


Galip Öztürk’ün Samsunspor için yaptıkları ve yapmadıklarını tüm kamuoyu yakından bilir ve tanır. Geçmişte kulübün yanında olan bazı iş adamları dostlarımızın da bu karede yer almaları gerekmektedir. Yani Galip Öztürk’lerin sayısının artmasına en çok ihtiyaç duyulan bir sürece girilmiştir.

Samsunspor’u her zaman maddi ve manevi anlamda destekleyen iş adamlarımız yeni bir seferberlik başlatmalı ve el ele vermelidirler. Çünkü Samsunspor’un süper lige yükselmesinin anlamı, kentin de aynı lige yükselmesi anlamını taşımaktadır.

Samsunspor’un süper lige yükselmesi, otellerimizin, balıkçı restoranlarımızın, taksici esnafımızın, sokaktaki simitçimizin, kentin tüm ekonomik ve sosyal yapılanma içinde faaliyet gösteren birimlerimizi elbette direkt olarak etkileyecek ve kentte ekonomik canlılık sağlanacaktır.


Özellikle 4 büyük kulübün maçlarının oynanacağı hafta boyunca kent olağanüstü bir canlılığa kavuşmaktadır. Ulusal medya yayın organları görseli ile sütunlarında Samsunspor büyük puntolarla yer almaktadır. Hele bu takımları tıpkı yıllar öncesinde  olduğu gibi “arkayı fenerliyelim” esprisini yaratan skorlar ile mağlup ettiğinizde, Samsunspor’un adı artık ülke sınırlarını aşmaktadır.

Böylesine önemli avantajları elde etmemek için hiçbir neden yoktur. Bu kulüp sadece Galip Öztürk’ün verdiği ve vereceği primlere bağımlı kalmamalıdır. İş adamlarımızın ivedilikle bu safta yer almalı ve kulübü maddi ve manevi olarak desteklemelidirler. Erkut Tutu döneminden bu yana kulübe olan güven yeterince tesis edilmiştir. Yönetim kurulunu ve başkanını eleştirmenin ne yeri ve nede zamanıdır. Zaman içinde geçmişte yaşananlar ile ilgili birileri ortaya çıkıp işin mutfağını bilmeden bazı açıklamalar yaptığında, doğal olarak bu açıklamalar karşısında bildiklerimi ve yaşadıklarımı bu köşemizde ifade etmekteyim ve elbette etmeye devam edeceğim. Ancak bugün haklarında iddialarda bulunduğum kişi veya kişiler ile dahi el ele tribündeki yerimi almaya hazırım.


Stadyumdan çıkınca elbette isteyenler yasal yollara başvurarak aleyhime dava açabilirler, biz kesinlikle kulübün menfaatlerine aykırı hareket etmedik diyebilirler. Yani hesaplaşma alanı mahkeme koridorları olabilir. Ancak bugün o gün olmamalıdır. Çünkü bugün ortak payda ve Samsunspor’dur. Her kim ki, bugünlerde bu tablonun dışına çıkarak kulüpteki geçmişler ile yaşamayı sürdürüp sadece laf üretiyor ise, Samsunspor’a ihanet etmiş olacaktır.

Samsunspor’un bugün yakaladığı ivmenin sürdürülebilmesi için kentte taraftarlarımızın ve esnaflarımızın yarattığı heyecana öncelikle iş adamlarımız ve belediye başkanlarımız da katılmalıdır. Top yine elbette yine Yusuf Ziya Yılmaz’dadır. Kendisinin tribünde yer alması ve çok sevdiğine gönülden inandığım takımının ataklarında taraftar ile bütünleşerek attığımız gollerdeki sevincini paylaşması gerekir.

 

samsunspor

metin öz
25 Şubat 2014 Salı 15:05

Süleyman Bey,Samsunsporla ilgili bu güzel yazınız içn size çok teşekkür ediyorum.Sizin yardım önerilerinize şehir tümüyle katılmalı bir çok iş adamımız var takım ilk ikiye bile kalabilir oyunculardan transferin daha ilk taksitini almayanlar varmış çok yazık oyuncular parasını alırsa daha iyi oynayacaktır her maça prim verilmeli Galip Öztürke teşekkür ediyoruz

2 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI