• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

NEDEN MHP?

26 Mart 2014 Çarşamba 14:19

30 Mart 2014 Pazar günü önemli bir seçim yapılacak. Sadece mahalli idareler seçimi  yapılmayacak. Sadece siyasi geleceğimiz değil, aynı zamanda sosyal, iktisadi, tarihi, milli ve askeri varlığımızın kaderi de oylanacak. 

30 Mart 2014’de iktidardaki 11 yıl 4 ay 27 gününü doldurmuş olacak olan AKP’nin, tek kişinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatörlüğüne dayalı bir siyasi parti olduğu açıkça görülmüştür. 17 Aralık 2013’den beri AKP şirketi de denilmektedir. Yola çıkarken ideolojik kadrosunun yetersiz olduğunu gören Erdoğan, cemaat-tarikat, sosyal demokrat, bölücü Kürtçü, dönek liberal (Liboş) ve milliyetçi-ülkücü kadrolardan destek aldı. 

Ancak 11 yılın sonunda takviye kadroların önemli bir bölümü Tayyip Erdoğan’la yollarını ayırmış durumda. Neden?

AKP-PKK pazarlığının Türkiye’yi sürüklemekte olduğu bölünme felaketini fark ettikleri için mi?
Ekonominin geleceği ile ilgili gittikçe artan endişelerden ürktükleri için mi?
Tayyip Erdoğan’ın toplumu kutuplaştıran ve bir sosyal çatışmaya doğru sürükleyen manik depresif haline ortak olmamak için mi?
Güneydoğuda Türklük düşmanı Kürtçü, diğer bölgelerde sahte milliyetçi söylemlerinden iğrendikleri için mi?
Devletin temel kurumlarındaki tahribatı hedefleyen projelere AKP’nin yardım ve yataklık ettiğini anladıkları için mi?
17 Aralık 2013’de ortalığa saçılan ve başta Tayyip Erdoğan ve ailesi olmak üzere bazı AKP kadrolarının bulaştığı anlaşılan kara para, rüşvet ve yolsuzluklar bataklığına düşmek korkusundan mı?

Sebep ne olursa olsun AKP ampulünün, yalancının mumu ile aynı olduğu anlaşılmıştır!

O halde; Kendisini Türk hissedenlerin, Türklük gurur ve şuurunda olanların, Türk Milliyetinin onurunu atiye   taşıma kararında olanların 30 Mart’ta sandığa gidip MHP’ye oy vermeleri gerekiyor!
 
O halde! Türkiye’nin bölünmesinden derin kaygı duyanların, Alp Urungu bengü taşının  varlığından haberdar olanların sadece kendileri değil, ulaşabildiklerini de sandığa götürüp MHP’ye oy verdirmeleri gerekiyor!
 
O halde! Emperyalizmin, Türklüğe kurduğu kumpasın farkında olanların oylarına ve sandıklarına sahip çıkması gerekiyor!

O Halde! Çankaya Marşını söylerken, Kağanların, Hakanların, Başbuğların, Şehitlerin ve Gazilerin ruhlarına muştu vermek isteyenlerin Bozkurtça durmaları gerekiyor!

                                                                                       

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI